Červenec a srpen 2015 – kalendář akcí ve farnosti

• Čtvrtek 2. července 2015 od 17 hod. – posezení na ostrůvku – přijďte si zazpívat;
  • Sobota 4. července od 8 hod. a neděle 5. července od 8 hod. – přijďte pomoci s přípravou Mladých hodů – každá pomoc vítaná – bližší info Martin Šerák;
  • 18. července – 1. srpna 2015: Skautský tábor (chlapci na tábořišti u Žižkova Pole, dívky u Brzkova);
  • 24. července – 1. srpna 2015: 25. ročník AKADEMICKÝCH TÝDNŮ – Nové Město nad Metují;
  • Sobota 25. července 2015: Svatojakubská pouť – 5. pěší pouť po všech 4 mariánských místech Moravského krasu aneb 55 km ze Křtin do Křtin za 16 hodin – bližší info Honza Lata;
  • Neděle 26. července 2015: Svatoanenská pouť do Křtin;
  • Sobota 8. srpna 2015: Brigáda na táborové louce – u Rybníku (skaut);
  • 15. – 16. srpna 2015: Den Brna na Petrově – Letos jubilejní oslavy Dne Brna na počest 370. výročí úspěšné obrany města Brna proti Švédům proběhnou pod záštitou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho a primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.
  • 20. – 22. srpna 2015: hudební festival United ve Vsetíně;
  • Neděle 23. srpna 2015: Orelská pouť na sv. Hostýn – bližší info a přihlášky: pan Jaroslav Huňař;
  • 22. – 29. srpna 2015: Letní dovolená rodin v Cizkrajově (Česká Kanada) – bližší info Martin Tomášek;
  • Sobota 29. srpna 2015: Diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou.

• Dětské mše svaté — o letních prázdninách se nekonají.
  • Modlitby otců – každé úterý od 6.00 (ranní skupinka) a od 19.00 hod. (večerní skupinka) (dříve ve středu v 19 hod.) jsou Modlitby otců v našem kostele. O prázdninách můžou mít individuální režim.
  • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Další Kurz ALFA se bude konat po novém roce 2016. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
  • Zkoušky sborů ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin. V Babicích se sbor na zkouškách domlouvá operativně podle potřeby.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.