Červenec a srpen 2014 – kalendář akcí ve farnosti

• Sobota 5. července 2014 – Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, patronů kostela – přijďte do Bílovic na poutní mši sv. (9 hod.) a zahradní slavnost (s grilováním a bohatým občerstvením);
  • 9. – 13. července 2014: Katolická charismatická konference v Brně (BVV);
  • 19. 7. – 30. 7. 2014 – skautský tábor – chlapci – tábořiště u Brzkova;
  • 26. 7. – 6. 8. – skautský tábor – dívky – tábořiště u Žižkova Pole;
  • pátek 25. července 2014: 4. PĚŠÍ POUŤ po všech 4 mariánských místech Moravského krasu aneb 55 km ze Křtin do Křtin za 16 hodin – více zde;
  • neděle 27. července 2014: Svatoanenská pouť ve Křinách;
  • 12. – 16. srpna 2014: Last minute pro mladé – netradiční duchovní obnova like, share, comment, post – Vranov u Brna – více zde.
  • neděle 24. srpna 2014: Orelská pouť na Svatý Hostýn – odjezd 6:15 Ochoz, 6:30 Bílovice, 6:40 Obřany – cena 300Kč, záloha 100Kč. Přijímá Jaroslav Huňař (606584828) a Milan Křipač.
  • 23. – 30. srpna 2014: Letní dovolená rodin v Cizkrajově (Česká Kanada) – bližší info a možnost přihlásit se (třeba i na poslední chvíli): Martin Tomášek, Karel Ryšavý.
  • 29. – 30. srpna 2014: Národní pouť rodin – Žďár nad Sázavou – více: http://www.narodnipoutrodin.cz/
  • 31. srpna – 6. září 2014: Seminář obnovy v Duchu svatém – Vranov u Brna – seminář obnovy v Duchu svatém formou týdenních exercicií; povede O. Bogdan Stepien (farář v Ostravě Přívoze, který je současně členem národního týmu Charismatické obnovy). Přihlaste se emailem na exercicie(at)cho.cz. K přihlášce je třeba vyplnit dotazník. V případě Vašeho zájmu o seminář Vám jej zašleme.
  • Sbírka hraček, oblečení a obuvi – do 8. července. Kontakt Věra Švejdová a Martin Tomášek.
  • Dětské mše svaté — každý čtvrtek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
  • Modlitby otců – každé úterý od 6.00 a každou středu v 19 hod. jsou Modlitby otců v našem kostele (v prázdninovém čase věnujte pozornost individuální domluvě).
  • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Pozvěte své příbuzné a známé už teď na podzimní kurz, který začíná na konci září. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
  • Zkoušky sborů na faře v Bílovicích i v Babicích vždy v neděli od 18:00, v Bílovicích navíc i ve středu od 18.00 hodin.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.