Na pouti do Křtin

Po požehnání od otce Pavla u kapličky sv. Jana Nepomuckého v Bílovicích nad Svitavou se skupina farníků vydala po červené turistické značce směrem k Pašijovému kříži, kde jsme se na chvíli zastavili. Zatímco v nedělním ránu v okolních domech mnozí ještě spali, nám právě začínala pouť do Křtin. Neděle 11. června 2017, Slavnost Nejsvětější Trojice.

požehnání na pěší pouť do Křtin

krátké zastavení u Pašijového kříže

Přes počáteční ranní chlad sluníčko začíná vydatně hřát a ohlašuje horký den. Brzy odkládáme nedbytečné oblečení. Cestu lemuje množství lesních jahod, a tomu nejde odolat. Modlíme se růženec. Děti nesou náš poutní kříž. Malá přestávka na rozcestí u Srnčí studánky nad Kanicemi a pak přes kopec po modré turistické značce do Křtin. V poutním křtinském kostele Jména Panny Marie je plno, potkáváme zde prakticky celou pozořickou farnost, která do Křtin putuje každoročně v den Slavnosti Nejsvětější Trojice. Také se připojili další z naší farnosti, kteří zvolili jiný způsob, jak se na místo dostat a společně děkovat a přednášet prosby tak, jak to dělávali bílovičtí farníci v minulosti. Mši svatou sloužil tepelský opat Filip Lobkowicz.

Chrám Jména Panny Marie ve Křinách před námi