Sborník o kostele

U příležitosti 100. výročí posvěcení kostela sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou byly připravena a vydána kniha, která hlouběji mapuje některé kapitoly z historie bílovické farnosti. Jedná se o sborník příspěvků více autorů, kde nechybí kapitola o fungování organizace Orel v Bílovicích nad Svitavou.

Sborník vyšel krátce před vánočními svátky 2014. Více o knize najdete v článku Nový příspěvek k historii obce.

náhled knihy Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou

Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou

Obřanská kronika

Jde o překlad nedávno nalezené obřanské farní kroniky. Bílovice byly dříve součástí obřanské farnosti sv. Václava, a proto se mnohé stati přímo dotýkají bílovické historie. Kniha byla ke koupi v sakristii za 165 Kč. Celý náklad knihy je však už vyprodán. O případném dotisku budeme informovat. Přečtěte si aktualitu o Obřanské kronice, kterou pan farář Jaroslav Filka představuje tuto knihu.

Poděkování

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě celé publikace. Finančním příspěvkem vydání knihy podpořila i Obec Bílovice nad Svitavou.

náhled obalu knihy Obřanská farní kronika

Obřanská farní kronika