Kurzy Alfa

Zveme na další kurz ALFA, který začne v lednu 2024. Neváhejte s přihlášením.

• Chtěli byste si promluvit o důležitých věcech, třeba u dobrého jídla?
  • Hledáte smysl života?
  • Máte zájem spolu s dalšími přemýšlet nad tím, zda Bůh skutečně existuje a jaký je?
  • Chcete zjistit více o církvi a křesťanech?
  • Chcete se přesvědčit, čemu věří křesťané?

Jestliže ano, pak zkuste naši Alfu! 😉

O co jde?

Kurz Alfa je krátký úvod do současného praktického křesťanství aneb „O co po pravdě jde…“. Příležitost prozkoumat smysl života.

Pro koho?

Pro každého bez rozdílu věku, pro ty, kdo se za křesťany nepovažují a chtěli by křesťanství „prozkoumat“, pro nové křesťany nebo ty, kteří chtějí zopakovat a osvěžit základy své víry. Hledáte smysl života? Hledáte odpovědi na důležité životní otázky? Nemáte na všechno hotovou odpověď? Pak je ALFA právě pro Vás!!!

Jak to probíhá?

Každý večer má tři části: začíná se v 19 hodin večeří, pokračuje se přednáškou na dané téma a po kávě a zákusku se končí diskuzí ve skupinkách, kde je možné téma večera rozvinout, klást otázky, vyjádřit vlastní názor nebo se podělit o své zkušenosti. Večer končí ve 21.30 hod. Účast je bezplatná a nezávazná.

Nedáváme odpovědi. Nabízíme společné hledání odpovědí. A zveme Vás na večeři.

Pozvání

Srdečně zveme na další kurz Alfa, který začne v Bílovicích nad Svitavou. Termín úvodního večera je středa 17. ledna 2024. Určitě se máte na co těšit. Tématem úvodního večera je otázka „Jde v životě o víc?“. Dejte nám vědět, že přijdete. Zveme vás na večeři. Místo konání: fara hned za kostelem, Tyršova 413.

Přihlášky a informace

Na kurz je třeba se přihlásit. Pomůže nám to v přípravě. Pokud se vám kurz nebude líbit, můžete se kdykoliv rozhodnout a dále nepokračovat. Ke kurzu se můžete připojit nejpozději na 4. večeru. Ale čím dříve, tím lépe pro vás :-). Přijďte a uvidíte.

Kontakty: mobil: +420 604 644 220, email: alfa.bilovice(na)email.cz

Alfa v Bílovicích na Facebooku

Předpokládané termíny a témata jednotlivých večerů:

• 17. ledna 2024: Úvodní večer: Jde v životě o víc? (Zdeněk Papoušek)
  • 23. ledna 2024 (mimořádně úterý):  1. večer: Kdo je to Ježíš? (Jan Lata)
  • 31. ledna 2024:  2. večer: Proč Ježíš zemřel? (Pavel Lazárek)
  • dvoutýdenní přestávka – jarní prázdniny, Popeleční středa
  • 21. února 2024:  3. večer: Jak získat víru? (Josef Stuchlý)
  • 28. února 2024:  4. večer: Proč a jak se modlit? (Jana Ungerová)
  • 6. března 2024: 5. večer: Proč a jak číst Bibli? (Martin Tomášek)
  • 13. března 2024: 6. večer: Jak nás Bůh vede? (Jana Vaňková)
  • 16. – 17. března 2024: Společný víkend: Témata o Duchu svatém (Radovan Voříšek)